ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-04-06, 04:31   #1
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

ברירת מחדל זיכרון שריר

נתקלתי במאמר מעניין מאוד שהייתי רוצה לחלוק איתכם.
במאמר נטען שאפשר לחקות את התופעה שנקראת "זכרון שריר" תוך כדי "רימוי" הגוף.
כלומר, לגוף יש זיכרון שריר משריר שלא היה מפותח יותר בעבר.
בתכל'ס, מדובר על מתיחות בין סט לסט(!).
נשמע מופרך, אבל שווה קריאה.
http://www.abcbodybuilding.com/magazine/fa...lstretching.htm
ישן 13-04-06, 04:43   #2
Mr.Bazooka
IsraelBody VIP - חבר יהלום

תודה על המאמר..
.אבל למי יש כוח לקרוא הכל בקושי מביים את התמונות..
תסבירו בעקרון מה צריכים לעשות..

את האמת??
בחיים שלי לא שמעתי על דבר כזה גם לא נשמע כלכך הגיוני..
איך מתיחות קשורות לזיכרון שריר ?
נראה לי מופרח..

חג שמח אחי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Two צפה בהודעה
במילה אחת אתה מלך.
[quote=Eldar Azulay;970410]שתוק שתוק אתה לא העלאת תמונות בכלל ואני שם עליך אלף זין מפגר
אני לא 53 קילו אני זין מצוץ בתחת טוב
Mr.Bazooka מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-04-06, 04:46   #3
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

עצלנים....
המאמר מעניין מאוד כדאי לקרוא, אבל אם אתה מתעקש לדבוק בעצלנותך (הכל בצחוק אחי) אז לפחות תקרא את הרציונאל מאחורי השיטה.
ישן 13-04-06, 07:08   #4
ofirdesign
חבר פעיל

מאיפה אני מבין אנגלית ברמה כזאת גבוהה :| איזה מבאס זה אני רק חצי מבין

ofirdesign מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-04-06, 17:58   #5
r0y
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל r0y

קראתי חלק ולא הבנתי
הבנתי שאתה כאילו מאמן את השריר ואז הוא גדל בגלל שאתה במאמץ ואז לאט לאט הוא מתכווץ
אז המדריך הזה מסביר איך להעלות את הגודל שלו שוב או איך לשמור על הגודל ...
משהו כזה
שמישהו שמבין אנגלית טוב שיסביר בקשה
הרעיון יפה אבל לא הבנתי מה צריך לעשות

תודה למי שיתרגם
ישן 13-04-06, 21:46   #6
sandman
חבר פעיל

דפדתי בכלליות המאמר נרהא דיי מעניין
אל דאגה תכננתי לשבת עליו עוד היום לפענח אותו
אם אצליח ולא אשבר, מבטיח להציג לכם כאן בקצרה את התופעה המדוברת, סיבות, גורמים ותאוצות. בקיצר כל מה שצריך לדעת...
אנו צפו בסבלנות...

אומנם זה לא קשרו לא נושא
אבל בתור חובב טיולים אני חייב לציין שהיום ביקרת עם המשפחה במערת התאומים וואלה איזה פחד שם.
אתה נכנס למערה וכלך מוקף ציוצים של עטלים . אבל לפחות היה בה קריר ונעים אחרי שאתה צועד בחוץ בחום אימים .

גם אני חבר מרוצה בישראלבאדי...
sandman מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-04-06, 22:07   #7
bode
חבר פעיל

מעניין מאוד מקווה שמישהו יקרא ויפרט......
ישן 13-04-06, 23:14   #8
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

חשבתי שתתלהבו....
אם אני לא טועה חבר הפורום GAL T הזכיר את הנושא באחד הפוסטים הישנים יותר.
אם הוא יוכל לרשום כאן הסבר מקוצר אני אשמח כי אין ספק שזה יהיה יותר טוב מההסבר שלי,
הוא באמת תותח רציני. במידה ולא, אני ארשום גירסה מקוצרת בעברית.
יום טוב וחג שמח,
POPO
ישן 13-04-06, 23:21   #9
sandman
חבר פעיל

האנגלית במאמר מאוד קשה להבנה
אך ממה שכן הבנתי הטכניקה היא בעצם שימוש במתיחות של השרירים הדומינטטים באימון בעזרת משקולות.
כלומר למשל באימון חזה כאשר מבצעים את תרגיל הפרפר בשכיבה על הגב בעזרת משקולות חופשיות, ניתן בין סט לסט לבצע מתיחה לחזה בעזרת פריסת היידים לצדדים עם המשקולות ביד (משקולות בעלות משקל של 12RM) ולהחזיק למשך מספר רב של שניות (הכוונה למצב ההתחלתי של תרגיל זה כאשר הזווית בין הידיים לגוף היא 180 מעלות)
כמו כן לפי המאמר ביצוע המתיחות מחולק גם על פי תקופות: שבוע מסויים בו תבוצע מתיחה בין סט סט, שבוע רגוע בו המתיחה תבוצע בין תרגיל לתרגיל ושבוע התאשוות לרקמות.

אך זהו יכול להיות פרוש לא מדוייק כלל למאמר ואני מעוניין שמבין אנגלית יעזור לנו יותר להבין את הטכניקה הנ"ל, אני בעקרון רק הבנתי את הטכניקה אך לא איך לבצע אותה בפעול בצורה נכונה...

ישן 13-04-06, 23:23   #10
sandman
חבר פעיל

מר פופו,
אולי באמת תנסה בקצרה להסביר לנו מהי הטכניקה הזאת.
בגלל התעניינות הרבה בנושא התרומה שלך יכולה להיות מאוד מבורכת ומועילה לפורום.

ישן 14-04-06, 03:42   #11
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

בגלל ההיענות, החלטתי להסביר קצת על השיטה.
הפורום הזה נתן לי הרבה וזו הזדמנות להחזיר טובה ולתרום קצת לקהילה הנהדרת הזאת.
הנה ההסבר שלי - תהנו

האם אפשר להשתמש בתופעת "זיכרון השריר" מבלי שהשריר המדובר בכלל היה מפותח?!

כולנו שמענו בדרך כזו או אחרת על תופעת זיכרון השריר. סיפורים על אנשים שהתאמנו בעבר וחזרו להתאמן,
וחוו עלייה עצומה במשקל ובהיקפים. עבודה של שנים פתאום לקחה רק חצי שנה לשיחזור. הרציונאל שעומד
מאחורי השיטה הוא שניתן למעשה לחקות את התהליכים שקורים בגוף עם זיכרון שרירי מפותח, בגוף שמעולם
לא היה גדול יותר מעכשיו. בעצם "עובדים" על הגוף....
המפתח להבנת התופעה הנ"ל הוא רקמה מיוחדת בתוך השריר שנקראת רקמה מחברת (תרגום חופשי ל CONNECTIVE TISSUE),
הרקמה הזאת היא בעצם מה שמחזיק כל קבוצת שריר במקומה, מגינה עליה, ואחראית לרתום את כוח הכיווץ שבא מסיבי השריר ביעילות מירבית.
(זה באמת על קצה המזלג, אני ממליץ בחום
לקרוא עוד על CONNECTIVE TISSUES כדי להבין לעומק את האנטומיה של השריר והגיאומטריה שלו).
מה הקשר של כל זה להיפרטרופיה ולזיכרון שריר? ובכן, כדי שתתרחש היפרטרופיה הרקמות האלה חייבות
להפוך לגמישות ולהימתח. אם תהליך זה לא יתרחש, לשריר לא יהיה מקום לגדול.
כשאנחנו מתאמנים אנחנו מותחים את הרקמה שעוטפת את השריר. לכן, ניצול נכון של הרקמות האלה הוא גורם חשוב בגרימת היפרטרופיה.
נניח שהתאמנתי חזק על הארבע ראשי, והוא גדל ל70 סנטימטר (סתם זרקתי מספר). הפסקתי להתאמן, וההיקף ירד ל60.
אבל... לפני שהתחלתי בכלל להתאמן, ההיקף שלי היה 45.... (שוב זרקתי מספרים). זה
אומר שהרקמות בשריר הארבע ראשי עדיין מתוחות וגמישות יותר מפעם. כעת כשחזרתי להתאמן, אני לא
צריך להלחם עם המגבלות שמוכתבות ע"י הרקמות העוטפות את השריר, מכיוון שהוא כבר נמתח בעבר.
לכן השריר גדל מהר יותר. וזהו ידידי, מה שכולנו מכנים "זיכרון שרירי".

איך ניתן לחקות את התופעה המדהימה הזו?
חיקוי התופעה מתרכז סביב ניצול הרקמות המחברות, סובבות, וקושרות את השרירים. כפי שאמרתי הרקמות
האלה אשכרה יכולות למנוע *פיזית* מהשריר לגדול. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני רוצה לגדול :P
מטרתנו היא ליצור סביבה דומה לזו הקיימת בשריר שהיא פעם גדול יותר. בעיקרון צריך לגרום לכל הרקמות
המחברות (שאת שמן לא הזכרתי כאן, אבל הן מופיעות במאמר וכדי לקרוא עליהן, באמת מעניין) להימתח.
אתם חייבים להבין שהתהליך עשוי להיות קשה... בכל זאת מדובר על רקמה בגוף שאנחנו משנים את צורתה
במידה מסוימת.

למעשה ישנה טכניקה מסוימת במסאז', עיסוי של רקמות עמוקות שהוכח כי הוא מחזק את השריר ואף מגדיל את ההפרדה בין קבוצות שריר
(DEFENITION בשפת הבודיבילדינג). מדהים לא? שוורצנגר הגדול השתמש
גם הוא (ללא ידיעתו לפי דעתי) בטכניקה הזו.
יש כמה טכניקות להגמשת השריר אך אזהרה חשובה הן כואבות מאוד! רק לאתלט מנוסה הייתי ממליץ בכלל
לחשוב עליהן.

חום - חימום השריר חשוב מאוד, לשריר חם יש טווח תנועה גדול יותר. מטרתנו היא למתוח רקמה מחברת
בשם פסיה (FASCIA) ואנחנו לא יכולים לעשות זאת כשהשריר לא בטמפ' אופטימלית ותנועתו מוגבלת.

פאמפ - חישבו על כך שמים יוצרים בטבע קניונים עצומים. כך גם הדם והנוזלים בגוף יגרמו להרחבת
ולהגמשת הרקמה הנ"ל. חייבים להגיע לפאמפ עצום לתוצאות אופטימליות.

מתיחות - החלק אולי החשוב ביותר. מתיחות ידניות כואבות ועצימות של השריר ורקמותיו. להגדיל את הנפח
כמה שיותר, לאפשר היפרטרופיה עתידית.

מנוחה - חלק חשוב בבדיבלדינג בכלל, ובשיטה הזו בפרט.
המתיחות יגרמו לנזק לרקמות המחברות, לכן יש להבטיח שננוח כמו שצריך -
כדי שהשריר יחלים, ושהרקמות יעוצבו מחדש.

זה החלק הראשון של ההסבר, אני מקווה מאוד שהוא היה מובן ותרם לכם.
אני מת מעייפות אז מחר אני אכתוב את ההמשך. לילה טוב לכולם, מקווה
שנהנתם...
ישן 14-04-06, 03:49   #12
Mr.Bazooka
IsraelBody VIP - חבר יהלום

POPO אחלה הסבר אחי ואחלה אנלגלית ישלך אם רשמת כלכך ברור!!
נשמע מעניין זה גם מסקרן..
מחכה לחלק הבא

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Two צפה בהודעה
במילה אחת אתה מלך.
[quote=Eldar Azulay;970410]שתוק שתוק אתה לא העלאת תמונות בכלל ואני שם עליך אלף זין מפגר
אני לא 53 קילו אני זין מצוץ בתחת טוב
Mr.Bazooka מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-04-06, 13:00   #13
sandman
חבר פעיל

לפי דעתי לא רק שוורצנגר דאג לבצע מתיחות אלה, אלה כל הבדיבלדרים הגדולים נוהגים לבצע מתיחות אלה.
עובדה תיראו איזה גמישות הם מפגינים כשהם מופיעים על הבמה, עושים שפגאטים, מביאים את הידיים למקומות מסובכים ועוד עושים זאת עם כל הנפח שרירים שלהם שכביכול אמור להקטין את חופש התנועה של המפרקים שלהם.
תמיד שאלתי את עצמי איך עם כל הנפח הזה שלהם ובטח אלפי הדומוסים שהם קיבלו משך החיים שלהם מכל האימונים מצליחים לשמור על כזאת גמישות שאני רק חולם אליה.
נקודה למחשבה...

ישן 14-04-06, 14:07   #14
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

popo,
כל הכבוד על ההשקעה.

זה באמת נושא מעניין.
מתן מהפורום (red hot) אפילו ניסה את השיטה וסיפר לי קצת על העקרונות, הוא אמר שהיא ממש עוזרת והמליץ לי עליה בחום.

הייתי מציע שתתרגם את כל המאמר (אתה כנראה גם ככה הולך לעשות את זה) ושתשלח אותו במייל לגיל גרנות שיפרסם אותו באתר הראשי. אני חושב שזה יכול להיות מאמר מקצועי מאוד.

בנתיים נחכה לחלק המתורגם השני..
ישן 14-04-06, 16:48   #15
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

קודם כל תודה על התגובות החיוביות, זה באמת נחמד.
פרפורמר, האמת היא שאני מכיר את גיל רק בשמו, אבל לפי מה שהבנתי הוא מסתובב בפורום. אם הוא ירצה אשמח לערוך הכל למאמר אחד ולפרסם אותו באתר.
SANDMAN,
הנקודה שהעלת באמת מעניינת. אכן חומר למחשבה.

ועכשיו לחלק השני של המאמר שלי, שמבוסס כמובן על הלינק, אבל הוספתי מנסיוני וידיעותיי (שלמדתי בעזרת הקהילה הזו דרך אגב). אני מציע שתקראו את השורות האחרונות רק כדי להיזכר... תהנו חבר'ה:

עכשיו כשהבנו את הטכניקות הבסיסיות למתיחת הרקמות, הגיע הזמן ליישם אותן באופן מאורגן, כדי שנוכל להגיע לתוצאות מקסימליות.
הדרך הטובה ביותר להסביר את יישום העקרונות היא לדמיין תרחיש מסוים - נניח שאני מאמן את שרירי החזה שלי, ואני רוצה להרחיב את הרקמה המחברת באזור (רקמת ה-FASCIA). אני יעשה את החימום הרגיל שאני תמיד עושה, חימום סטנדרטי לשריר.
הדבר הבא שיש לעשות, הוא לגרום לפאמפ אדיר בשריר המאומן. והכוונה היא שהפאמפ באמת יהיה עצום: מכירים את ההרגשה שעובדים על שריר, ופתאום הוא מתנפח כל כך שנדמה כאילו הוא מכווץ, כשלמעשה הוא רפוי? (לי זה קורה בעיקר באמות, מתנפחות כמו בלון) זאת המטרה שלנו - השריר מלא כל כך בדם שהעור מתוח והשריר קשה.
בשביל להגיע לרמה כזאת של פאמפ, המלצתי היא לעשות סט עם חזרות גבוהות יחסית, בשילוב עם דרופ סט. הפאמפ יהיה כמעט מיידי (עם שינויים מינורים בין מתאמן למתאמן כמובן - כולנו שונים).
למשל אם נעשה לחיצת חזה בעזרת דמבלים, אני מציע לבצע סט של 12 חזרות, לבצע דרופ לעוד 12 חזרות, ואם אתם עדיין לא גמורים להגיע אפילו דרופ שלישי. אני לא יודע כמה מכם ביצעו כבר דרופ סט, לכן וודאו שאתם יודעים מה אתם עושים, כמדומני יש הסברים על דרופ סטים במאמרים באתר על אינטנסיביות.
עכשיו שביצענו את הסטים, הפאמפ אמור להיות גדול - כמעט ולא נוכל לכווץ את החזה (לעשות "שריר") והידיים ירגישו כאילו הם שוקלות מינימום 100 קילו. טיפ חשוב - הפאמפ המדובר יתרחש רק בטמפ' אופטימלית, אולי תרצו להוסיף עוד סט לחימום הרגיל שלכם (במידה ואתם לא עושים חימום, הגיע הזמן לעשות!).

עכשיו מגיע החלק הבאמת כואב (כאילו שהמרדף אחרי הפאמפ לא התיש אותנו...). עכשיו אנחנו צריכים למצוא מתיחה שתגרום לשרירי החזה להמתח בצורה מירבית. שרירי החזה אחראים למשיכת עצם הזרוע העליונה (HUMERUS) לעבר אמצע הגוף. כלומר, השריר מתכווץ מתי שהזרועות נכנסות פנימה (תנועת פרפר) ומתארך כשהזרועות זזות אחורה (תנועה הפוכה לפרפר).
כלומר, אחת המתיחות הטובות תהיה לדוגמא, להזיז את הידיים אחורה ולמתוח את החזה כאילו אנו מבצעים תנועת פרפר הפוכה. צריך לוודא שהמתיחה תהיה מלאה. בנוסף, צריך שיהיה מופעל לחץ על המתיחה, כלומר יש ליצור התנגדות כלשהי. יש כמה אפשרויות, אם יש לכם שותף לאימונים הוא יכול לתפוס את שתי הידיים שלכם מאחורי הגב למשוך, או אולי תעדיפו לעשות זאת לבדכם - פשוט מיתחו את ידיכם בעזרת קיר או דלת והישענו קדימה. יש להדגיש שהמתיחה שתרגישו לא תהיה נעימה... בכלל לא נעימה... טוב נו, אולי אפילו תסבלו קצת. קצת הרבה.
עכשיו השיטה הטובה ביותר - בואו נניח (אנחנו מניחים הרבה היום לא?) שאנו מבצעים DUMBELL FLYS, אבל לא את התרגיל עצמו, אלא את התנוחה ההתחלתית שלו, כשהמשקולות לצד הגוף והחזה מתוח. עכשיו, בזמן שהפאמפ מקודם עדיין מנפח לנו את הצורה, נחזיק את התנוחה הזו וניתן למשקולות למתוח לנו את השריר עד כמעט למקסימום. השארו בתנוחה הזו למשך 10 שניות, ואז נוחו ל5 שניות. שימו לב - אל תמתחו יותר מדי, זאת רק מתיחת חימום. אתם תדעו לבד מתי לעצור. עכשיו אחרי שנחנו 5 שניות מיתחו הכי חזק שרק אפשר מעבר לכל שיא שחלמתם עליו. הישארו כך 30 שניות. שוב, זה יכאב מאוד, ובטח יפלט לכם : "מר פופו והמאמר ה****** שלו!" בזמן שתמתחו כך את הרקמות... אבל זכרו, זה משתלם - המתיחה כאן היא לא רק ידנית, גם הדם שזורם בחוזקה (הפאמפ) תורם רבות למתיחה.

זה לא הכל. עכשיו מגיע עוד חלק כואב(איזו הפתעה). אחרי שמתחנו לשריר את הצורה, הגיע הזמן לכווץ אותו. צריך לכווץ את שריר המטרה למשך חצי דקה עד דקה. בחזה למשל, זה אומר להצליב את הזרועות וללחוץ (כמו ב - CABLE CROSS OVER) לחזה את הצורה! עשו זאת כאילו אתם מנסים לחנוק את הרווח בין החזה שלכם. זהו חבר'ה עכשיו זה באמת נגמר! (לא המאמר, הכאב.).

בואו נדבר קצת על נפח ותדירות. כמובן שהם קשורים אחד לשני ובמילים אחרות, ככל שמתחנו את השריר (והזקנו לו) צריך לתת לו מנוחה (ולתת לו לגדול). יש דעות מרובות בתחום, כמו בכל דבר בחיים. וכמו שאנחנו יודעים לבודיבילדינג יש כמה חוקים יבשים אבל הוא אינדיבידואלי בעיקרון.
יש הטוענים שהמתיחות צריכות להתבצע לאחר כל סט וסט. יש כאלה שמאמינים שיש לבצעם רק לאחר הסט שמביא לפאמפ מירבי, ויש כאלה שחושבים שיש לבצעם אחרי כל תרגיל.
אני אישית מאמין בשיטת הפאמפ המירבי, אבל שילוב יהיה הדבר הנכון ביותר לעשות. שילוב וגיוון חשובים מאוד בספורט שלנו, זכרו זאת. משהו די דומה לעקרון הPERIODIZATION.

שבוע ראשון - כנסו לזה חזק! בצעו מתיחה אחרי כל סט! אם אתם בקטע של ווליום גבוה, הגבילו את מספר המתיחות למשהו כמו 12-15.
שבוע שני - בצעו מתיחה רק פעם אחת לכל קבוצת שריר, אבל רק אחרי הסט שאתם מרגישים בו הכי הרבה פאמפ! זה יספיק כדי להמשיך את התהליך, אבל בנוסף יגרום לגוף להחלים ויקל את הלחץ שבו הוא מצוי.
שבוע שלישי - בצעו מתיחות אחרי כל תרגיל. אם אני עושה אימון חזה עם 3 תרגילים, אבצע 3 מתיחות.
שבוע רביעי - בלי מתיחות כלל! תנו לגוף להחלים.
שבוע חמישי - התחילו הכל שוב מהתחלה!

לאלו שמתאמנים בשיטת ה-HIT הייתי ממליץ לעבוד קצת שונה - "סייקלים" של 4 שבועות מתיחות אחרי כל SESSION ובשבוע החמישי תנוחו.

יתרון עצום של השיטה הזאת, היא ההפרדה שהיא עושה בין קבוצות השרירים. למשל המפתח גוף הוותיק רובי רובינסון, שנמצא בכושר לא נורמלי לגילו. הפרופורציות שלו מדהימות, והוא מאוד מאוזן. הבעיה היחידה - ההפרדה בין קבוצות השרירים שלו הדרדרה. למה אתם שואלים? עבודה עם משקולות לאורך כל כך הרבה זמן תגרום לרקמות המחברות לחבר גם בין קבוצות שרירים. נשמע מוזר? תשאלו כל מסאז'יסט שמתמחה ברקמות עמוקות ותראו שזה נכון. לכח המשיכה וללחץ שלילי יש השפעה לא טובה לאורך השנים על ההפרדה בין קבוצות השרירים.
תרגול השיטה הנ"ל, תמנע זאת. למעשה, אתם תחוו הפרדה כל כך טובה ויפה בין קבוצות השרירים, שלא האמנתם שתגיעו אליה בכלל. אם אתם מרגישים שההפרדה שלכם כרגע היא מקסימלית ולא עבדתם בשיטה הזאת, לא מימשתם את מלוא הפוטנציאל שלכם.

המלצה אחרונה, השתמשו במגוון של מתיחות! אל תהיו נעולים על מתיחה אחת לכל קבוצת שריר, נסו סוגים שונים כי כפי שהזכרתי, גיוון ושילוב בונים גוף חזק. למתיחות נוספות מלוות באיורים והסברים לחצו על הלינק הבא -
http://www.abcbodybuilding.com/magazine/fa...lstretching.htm

אני מקווה שנהניתם מהמאמר והשכלתם ממנו, ושזכיתם לראות צד אחר של אימונים שלא חוויתם עד עכשיו.
יש להוסיף שלמרות שהשיטה מהפכנית, אל תמהרו לעשות שינויים קיצונים ומידיים בתוכנית האימונים שלכם.
הגיוון הוא מבורך אבל יש להפעיל שיקול דעת!

חג שמח לכל קהילת ישראלבודי,
מר פופו.
ישן 14-04-06, 16:54   #16
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

עבודה טובה עם התרגום, חוץ מהקטע של המתיחות הכל יכול להיות הגיוני. המתיחות זה בולשיט
ישן 14-04-06, 18:35   #17
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

שלח הודעה דרך ICQ אל NIRAN

אחלה תרגום! תודה רבה.
עומרי למה התכוונת שאמרת שהמתיחות זה בולשיט?
ישן 14-04-06, 18:41   #18
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

זה לא תורם כלום,לא למניעת פציעות(וזה כל המחקרים הכי מתקמדים מראים את זה היום) ולא להתפתחות השריר. זה תורם לגמישות זה דבר אחר. אבל עוד משהו אני לא זוכר איפה קראתי אבל אמרו שם הפוך לא לעשות מתיחות בין הסטים כי זה יכול לגרום נזק כלשהו , אני לא יכול להרחיב כי קראתי את זה לפני שנה בערך.
ישן 14-04-06, 18:45   #19
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

שלח הודעה דרך ICQ אל NIRAN

אז אתה אומר שלהגיע לפאמפ וחימום טוב זה מה שירחיב את הרקמה המחברת?
ישן 14-04-06, 18:48   #20
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

לא לא אמרתי את זה, אמרתי רק שמתיחות לא חיוני ממש.
תגובה