ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

נושא נעול

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-06-07, 13:28   #81
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי P-a-n-1-c
בכל אופן בולט בלי קשר, לא ענית לי עדיין. למה אתה לא רוצה לעושת מאסה כמו שצריך וחיטוב כמו שצריך? אתה לא מרגיש שאתה מתאמן לחינם?
איזה מסה וחיטוב כמו שצריך... אני מתגייס באוגוסט, אני לא יודע אפילו אם תהיה לי אפשרות להתאמן בצבא :cry_1:
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 07-06-07, 13:30   #82
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
בריא יותר-אני חושב שכן. למרות שלא התעמקתי בעניין הזה.

מה זה משנה בכלל אם זה בריא? הוויכוח לא על בריא. להזריק סטרואידים זה בריא? אתה חושב שלבודיבילדרים אכפת מבריא?
הבריאות קשורה בעומס של הארוחות, ולאו דווקא בתדירות שלהן (ההשפעה היא עקיפה).

אני מסתכל על גודל הארוחות בקביעת כמות הארוחות היומית, כאשר ארוחות קטנות\גדולות מדי לא יהיו אופטימליות (האחת תיצור פרופיל שומנים לא תקין, ירידה ברגישות לאינסולין וכו', והשנייה לא תהיה נוחה, פרקטית, משביעה וכו'). צריך למצוא את האמצע, צריך לדעת מה הם הרגלי האכילה שנוחים למתאמן (מבחינה פסיכולוגית והתנהגותית), אם גישת ה'זלילה מסביב לשעון' תגרום לו להתמיד, או שמא גישת ה'להרביץ ארוחה מספקת ואולי איזה פרי בין לבין' זה מה שמתאים לו.

יכולים להיות הרבה הבטים שונים להסתכל ולהחליט מה מתאים, אך כאשר זה נובע מהבנה דפוקה של הפזיולוגיה של גוף האדם שגורמת לאותו אדם לבסס את החלטותיו על פחד מפירוק שריר, השמנה, אי ספיגה של החלבון, מטבוליזם, או כל שטות אחרת, זו עבודה לא נכונה עם הכלי הזה (מוגבלות מסויימת בתור תזונאי).

גל

gal.T מנותק  
ישן 07-06-07, 13:30   #83
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

בולט, אני לא מבין למה אתה נכנס בכלל לויכוח הזה. זה ויכוח עקר, כבר היינו בסיפור הזה. יש להם חוסר הבנה בסיסי, הם לא מבינים שאנקדוטות לא מוכיחות הרבה (או לא מוכיחות הכל) מאחר ואין להם יכולת לבודד משתנים. זה פשוט כמו לדבר אל הקיר. שים לב אילו תשובות לא קשורות הם נותנים לתגובות שלך, מה גם שאין עקביות בתגובות שלהם, זה קצת מראה שאין להם על מה להסתמך בתשובות שלהם...
- Idan - מנותק  
ישן 07-06-07, 13:36   #84
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
בולט, אני לא מבין למה אתה נכנס בכלל לויכוח הזה. זה ויכוח עקר, כבר היינו בסיפור הזה. יש להם חוסר הבנה בסיסי, הם לא מבינים שאנקדוטות לא מוכיחות הרבה (או לא מוכיחות הכל) מאחר ואין להם יכולת לבודד משתנים. זה פשוט כמו לדבר אל הקיר. שים לב אילו תשובות לא קשורות הם נותנים לתגובות שלך, מה גם שאין עקביות בתגובות שלהם, זה קצת מראה שאין להם על מה להסתמך בתשובות שלהם...
כמובן, עוד מהתגובות הראשונות שהופיעו במהירות העולה על זו של צ'ט, הבנתי שזה ויכוח התנצחותי. אין טעם לדון בנושא כשאין אובייקטיביות, ומעבר לכך, כשהוא מונע ע"י גחמה להוכיח מי צודק על פני מה נכון.

אני גם לא מבין למה המשכת (יעקוב) לבלבל בביצים.

gal.T מנותק  
ישן 07-06-07, 13:36   #85
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אני מסתכל על גודל הארוחות בקביעת כמות הארוחות היומית, כאשר ארוחות קטנות\גדולות מדי לא יהיו אופטימליות (האחת תיצור פרופיל שומנים לא תקין, ירידה ברגישות לאינסולין וכו', והשנייה לא תהיה נוחה, פרקטית, משביעה וכו').
למה שהיא תיצור ירידה ברגישות לאינסולין? (על איזה שיטה אתה מדבר בכלל)

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
כמובן, עוד מהתגובות הראשונות שהופיעו במהירות העולה על זו של צ'ט, הבנתי שזה ויכוח התנצחותי. אין טעם לדון בנושא כשאין אובייקטיביות, ומעבר לכך, כשהוא מונע ע"י גחמה להוכיח מי צודק על פני מה נכון.

אני גם לא מבין למה המשכת (יעקוב) לבלבל בביצים.
שתיקה מתפרשת כהסכמה
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 07-06-07, 13:49   #86
יiסי
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל יiסי

ציטוט:

שתיקה מתפרשת כהסכמה
על שיטה של ארוחות לא מסודרות ,
ארוחת שחיתות וארוחה קטנה ואי סדר במזון.. [ככה לפחות הבנתי]
ישן 07-06-07, 13:54   #87
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
לא לטווח הארוך כמובן, אלא פר ארוחה גדולה שתהיה פחות עדיפה מבחינת רמות גלוקוז ואינסולין במהלך היום. בין הארוחות כמובן שיהיה שיפור שמאזן את העניינים, אך אנו לא נמקסם את תהליכי הגליקוגנזיס בצורה הזאת. ובכללי, ניצול אבות המזון יהיה פחות יעיל.

הכוונה היא לארוחות מאוד גדולות.

gal.T מנותק  
ישן 07-06-07, 14:05   #88
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
לא לטווח הארוך כמובן,
בדיוק בשביל זה שאלתי
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 07-06-07, 14:08   #89
אליאב קרייסלר
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל אליאב קרייסלר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי igorek
אני מצטער אבל אני לא מבין את הנקודה שלך, אתה טוען שאנחנו מתעסקים בקקי אבל לדעתי להתעסק בקקי זה לא לאכול 3 ארוחות במקום 18 אלא לשבת עם סטופר כל 3 שעות כדי לדעת מתי לאכול.
עוד פעם... אנחנו בפורום פיתוח גוף , אתם עושים מה שאתם עושים ואני מה שאני עושה.. מי גודל יותר?

זהו אני לא מתכוון להמשיך בפוסט השטותי הזה
אתם יודעים הכל מהכל ועדיין לא רוצים להתקדם... אז מה אני יגיד לכם?!?!
רוצים לגדול?! דחפו סייקל.. אין לי כוח לחרטות שלכם
אליאב קרייסלר מנותק  
ישן 07-06-07, 14:54   #90
Protein
חבר פעיל

שמעו אני חייב להגיד לכם קראתי פה את כל התגובות , 9 דפים.. חח לא התייאשתי ..
לפי דעתי פשוט כל בן אדם לפי הנוחיות שלו והסדר יום שלו אתה לא יכול לכפות על בן אדם שלא מסתדר לו ביום לאכול 5-6 ארוחות כי זה פשוט גורם לו להיכנס ללחץ עם הארוחות וכל הזמן להיכנס לחישובים כאלו ואחרים .. יש בן אדם ש5-6 ארוחות כן יתאימו לו יש בן אדם ש3 ארוחות יתאימו לו..
מבחינת איך הם יעזרו לו וישפרו אותו באימונים ובפיתוח הגוף זה כבר מה שהוא קיבל בגנטיקה :] אבל יש אנשים שפשוט לא יכולים כל היום להסתובב סביב האוכל עם הסטופר של השעתיים שלוש ארוחה , זה קשה וזה מלחיץ וזה גוזל מהם הרבה.. אני חושב שחשוב לשים דברים לפעמים בפרופורציה ... צריך להגיע לתזונה נכונה, צריך לאכול כמו שצריך אבל לא צריך להיות במצב של סביב האוכל כל היום .. זה מצב לא בריא כבר.. בסופו של דבר כל אחד צריך לעשות גם מה שנוח לו ובגבול הטעם הטוב.. נכון שכולנו שואפים להגיע לתוצאות הכי טובות , אבל ראבאק תעצרו רגע לפעמים ושימו את הדברים בפרופורציה... כל אחד שיעשה מה שעובד בשבילו וטוב בשבילו , זו דעתי. בהצלחה :]

ישן 07-06-07, 15:14   #91
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אליאב קרייסלר
עוד פעם... אנחנו בפורום פיתוח גוף , אתם עושים מה שאתם עושים ואני מה שאני עושה.. מי גודל יותר?
תשובה הכי אמיתית שאפשר

כל עוד כולם מקפידים על;
א. אימונים קשים, בהתאם ליכולות
ב. מספיק חלבון
ג. מספיק קלוריות בהתאם למטרה

התשובה תהיה; מי שהגנים שלו והמצב הגופני שלו יותר מתאימים למטרה, ותו לא (everything else is details). ואין דבר שמבחן המציאות הוכיח כיותר נכון ממה שאמרתי כרגע.

גל
(החלטתי להגיב בגלל שזה היה צריך להאמר, וזאת אף על פי שכל השרשור הזה לא שווה אפילו התייחסות, מפני שעם בורות והתנצחות אי אפשר להתמודד בפנייה להגיון.)

gal.T מנותק  
ישן 07-06-07, 15:46   #92
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

243-860-019

התשובה לשאלה היא, שאין נכון או לא נכון. אם נוח לך לאכול כל 3 שעות וזה נוח לך מבחינת זמנים, תאבון ושילוב עם שאר הפעילויות האחרות שלך במהלך היום - בבקשה. ואם לא, אז לא. אם תאכל כל 4-5 שעות זה בסדר גמור כל עוד התפריט שלך בנוי היטב ואתה לא חונק את עצמך עם אוכל כל ארוחה.

בכל אופן, כמו שזה נראה כיום, לריבוי ארוחות (6-7 ארוחות) אין יתרון משמעותי, ובטח לא כזה שאפשר לפרסם בעקבותיו הצהרה חד משמעית וכוללת על אנשים המתאמנים, לעומת 3-5 ארוחות ביום. ולהפך.

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק  
ישן 07-06-07, 15:47   #93
Protein
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sugarzaza
243-860-019

התשובה לשאלה היא, שאין נכון או לא נכון. אם נוח לך לאכול כל 3 שעות וזה נוח לך מבחינת זמנים, תאבון ושילוב עם שאר הפעילויות האחרות שלך במהלך היום - בבקשה. ואם לא, אז לא. אם תאכל כל 4-5 שעות זה בסדר גמור כל עוד התפריט שלך בנוי היטב ואתה לא חונק את עצמך עם אוכל כל ארוחה.

בכל אופן, כמו שזה נראה כיום, לריבוי ארוחות (6-7 ארוחות) אין יתרון משמעותי, ובטח לא כזה שאפשר לפרסם בעקבותיו הצהרה חד משמעית וכוללת על כלל המתאמנים, לעומת 3-5 ארוחות ביום. ולהפך.
מסכים לגמרי..
ישן 07-06-07, 15:54   #94
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוד כלים לארגז, כאשר בשניהם אני רואה יתרונות במצבים שונים ואצל אנשים שונים.

gal.T מנותק  
ישן 07-06-07, 17:36   #95
igorek
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אליאב קרייסלר

זהו אני לא מתכוון להמשיך בפוסט השטותי הזה
אתם יודעים הכל מהכל ועדיין לא רוצים להתקדם... אז מה אני יגיד לכם?!?!
רוצים לגדול?! דחפו סייקל.. אין לי כוח לחרטות שלכם
ולמה בדיוק נראה לך שאני לא מתקדם?
יש לך פלג גוף עליון יותר גדול משלי ולי יש רגליים יותר גדולות משלך, זה אומר שמה שאני עושה לרגליים חייב להיות יותר טוב ממה שאתה עושה ומה שאתה עושה לפלג גוף עליון יותר טוב ממה שאני עושה?
igorek מנותק  
ישן 07-06-07, 18:06   #96
barak
חבר פעיל

אני חושב שיש יתרון נוסף לאכילת ארוחות כל 3-4 שעות (במסה לפחות). הרי כשאוכלים (פחמימות) רמות האינסולין בגוף עולות. אינסולין הוא הורמון אנאבולי, כלומר ככל שנאכל יותר ארוחות רמות האינסולין שלנו יהיו גבוהות במשך יותר זמן ונגדל יותר. נכון או לא???
barak מנותק  
ישן 07-06-07, 18:08   #97
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי barak
אני חושב שיש יתרון נוסף לאכילת ארוחות כל 3-4 שעות (במסה לפחות). הרי כשאוכלים (פחמימות) רמות האינסולין בגוף עולות. אינסולין הוא הורמון אנאבולי, כלומר ככל שנאכל יותר ארוחות רמות האינסולין שלנו יהיו גבוהות במשך יותר זמן ונגדל יותר. נכון או לא???
לא, כי אם אתה אוכל יותר ארוחות אז פחות אינסולין בכל ארוחה, ואז רמת האינסולין נמוכה וקבועה. לעומת זאת, בפחות ארוחות=יותר פחממות כל ארוחה=יותר אינסולין אבל לפחות זמן. סה"כ יש כמות שווה של אינסולין על אותה כמות פחממות.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 07-06-07, 18:13   #98
barak
חבר פעיל

ציטוט:
לא, כי אם אתה אוכל יותר ארוחות אז פחות אינסולין בכל ארוחה, ואז רמת האינסולין נמוכה וקבועה. לעומת זאת, בפחות ארוחות=יותר פחממות כל ארוחה=יותר אינסולין אבל לפחות זמן. סה"כ יש כמות שווה של אינסולין על אותה כמות פחממות.
כן, אבל במהלך היום גופנו מפריש קורטיזול, בגלל כל מיני מצבי מתח ולחץ וכו' ואינסולין הרי סותר את הקורטיזול, לכן ככל שאוכלים יותר ארוחות, יש בעצם פחות זמן שהקורטיזול בגופנו. עד שהוא כבר מתחיל לעלות, מורידים אותו
barak מנותק  
ישן 07-06-07, 18:15   #99
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי barak
לא.

סה"כ אינסולין שיהיה בדם ב-24 שעות יהיה זהה בין צריכה של ארוחות בתדירות שונה, כל עוד סך הקלוריות יהיה זהה (גם ratio של אבות המזון צריך להיות זהה). הדבר היחידי שישתנה יהיה הפיק של רמת האינסולין בדם, כאשר בתדירות ארוחות נמוכה, הפיק יהיה גבוה יותר בגלל כמות האוכל הגבוהה יותר.

לסיכום:

תדירות ארוחות נמוכה = פיק אינסולין גבוה בתדירות נמוכה.
תדירות ארוחות גבוהה = פיק אינסולין נמוך בתדירות גבוהה.

סה"כ רמות האינסולין יהיו שוות.

עריכה:

Crap, בולט הקדים אותי. :/
- Idan - מנותק  
ישן 07-06-07, 18:31   #100
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

עשיתם מהפיתוח גוף משהו ברמה של מדע טילים... משהו שהספורט רחוק מאוד מלהתקרב אליו כולה לאכול להתאמן לישון (ובמקרים מסוימים גם להזריק) וזהו
Amit מנותק  
נושא נעול