צפיה בהודעה בודדת
ישן 17-09-09, 20:10   #69
נעל
חבר פעיל

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

[quote=Scylla;916173]
ציטוט:
פורסם במקור על ידי נעל צפה בהודעה
ולא אמרו לך שבנט אובר יוצר עומסים מיותרים על הגב ושהוא מתאים לאוכלוסיה מתקדמת בלבד [בד"כ נותנים דוגמא שמי שמרים 200קילו דדליפט בנטאובר לא יזיז לו] לאדם רגיל יכאב התרגיל בגב התחתון כי העומסים מאוד גבוהיים ומיותרים.

Quote]

לא חושב שצריך לסווג תרגילים למתחילים ומתקדמים כי זה מה שתוקע מתחילים להשאר מתחילים.
בנט אובר תרגיל עם עומס על הגב - נכון. אבל בלי עומס הגב לא ידע להתמודד עם עומס ועד שלא מבצעים חתירות חופשיות, הגב לא יכיר עומסים כאלה. אני התאמנתי סביב שנה לפני שהתחלתי בנט אובר וגם היה לי קשה ומוזר, וגם עכשיו שאני חותר עם משקלים מכובדים (הכל יחסי) עדיין יש לחץ על הגב, פשוט צריך לדעת לשמור על טכניקה טובה והכל יהיה בסדר תקף למתחילים ומתקדמים כאחד.
אז אתה טועה, יש לך רצון טוב אבל תחשוב בהגיון שמתאמן מתחיל שלא יודע לשלוט בגב שלו ובאגן שלו כמו שצריך לא יכול להתחיל מלעשות דדליפט בנטאובר סקוואט ומילטרי.
מתחילים ממשהו פשוט יותר.

לפני שאתה נותן למישהו לבצע בנטאובר הוא צריך קודם כל ללמוד לחתור בלי שהוא יצטרך לדאוג לגבי היציבה שלו, לכן בד"כ תבחר במשהו כמו ה TBAR.
אם תרצה לשלב עבודה קשה יותר, תעבור למסור וכו.
רק אח"כ אפשר לנסות את זה.
והוא לא ישאר כמתחיל אם הוא לא יבצע את התרגיל, לא חייבים לבצע בנטאובר בשביל להתקדם, אני אישית לא אוהב את התרגיל, אני לא מסוגל להרים בו משקל כבד כי העומס על הגב גדול מדי ולכן אני לא מגיע למשקל מספיק גבוה בשביל להרגיש תרחב גבי, מה גם שהטווח תנועה לא אידיאלי מבחינתי, לעומת זאת בTBAR וכו'.
חוץ מזה גב תחתון חזק אתה תפתח בסקוואט ובדדליפט, אז לפי דעתי, וגם לפי דעת וינגייט וזה אחד הדברים היחידים שהסכמתי איתם, הוא שהתרגיל מיותר ואין צורך.
כמובן שיהיו כמה ילדי ריפטו לסתור אותי בציטוטים טיפשיים, וכמובן ש3 ליטר חלב יותר טוב מסטרואידים למתאמן מתחיל וכו'..
ושוב, לא חייבים לבצע תרגיל א' כדי להתקדם, יכול להיות מתאמן מתקדם גם אם הוא לא ביצע בנטאובר בחיים שלו, איך אתה יודע אולי החתירה שלו בTBAR היא 100 קילו?.
זה כמו שמי שלא עשה בנצ' פרס אבל הגיע ל50קילו כל יד בלחיצת חזה במשקולות אתה תקרא לו מתחיל, אמנם יקח לו זמן להגיע לאותה רמה בבנצ' אבל הבסיס שלו כ"כ רחב שמתחיל או לא, הוא מיד ירצה לעלות משקלים וכו'.

בגדול השריר צריך גירוי הוא יגדל לא צריך תרגיל מיוחד, צריך תנועה מסויימת, אני תמיד אעדיף חתירה עם משענת לבטן, וזכותך לדעה אחרת..
נעל מנותק   הגב עם ציטוט