ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   נפיחות בבטן התחתונה (https://israelbody.com/showthread.php?t=47667)

dni_m 11-01-09 10:13

נפיחות בבטן התחתונה

לאחרונה יש לי תחושה של נפיחות בחלק התחתון של הבטן והרגשה לא נעימה בבטן של גזים וקולות לא נעימים מתוך הבטן..
ממה זה יכול לנבוע? והאם יש דרך להעלים את זה?
מעבר לתחושה הלא נעימה גם המראה של הבטן נראה נוזלי כזה.. ולא שיש לי עודף משקל אני אפילו רזה (1.60 גובה על 50 קילו)..
אשמח לתשובות
יום טוב!

rosilio 11-01-09 10:26

זה בטח הנוזלים של המאסה

גזזים יכולים להיגרם מאכילה יתרה של סיבים תזונתיים

מה התפריט שלך?

dni_m 11-01-09 10:31

למעשה חזרתי הרגע מחודש בארה"ב ככה שלא אכלתי לפי התפריט וסביר מאד להניח שהייתי על נייטרלי או על גרעון שלילי אפילו.. למרות שיום כן יום לא במלון עשיתי כפיפות בטן, שכיבות סמיכה מכרעים וכאלה.. אבל עדיין לא יצא לי לאכול כמו שצריך..
עם זאת לא אכלתי ג'אנק לשנייה אחת.. תמיד אכלתי אוכל בריא ולא משמין..
יכול להיות שזה מעודף סיבים? כי אכלתי שם סלטים ופייבר וואן ומאכלים שמכילים סיבים..

rosilio 11-01-09 10:49

פייבר וואן,מסביר הכל :)

dni_m 11-01-09 10:51

יש לך הצעות איך אני יכול להפתר מזה?
לרדת לגמרי מהפייבר וואן ולעבור לדגנים שמכילים פחות סיבים?

roybns 11-01-09 11:11

לך לרופא אחי...אל תשאל פה שאלות שהן מעבר ליכולות של אנשים שמתאמנים
הכי נכון והכי בטוח :)
תרגיש טוב

dni_m 11-01-09 11:13

זה לא נראה לי נושא לטיפולו של רופא.. כי אני שמעתי על הרבה אנשים שמתאמנים שקורה להם המצב הזה, אז בטוח יצא למישהו פה להתקל בתופעה..

roybns 11-01-09 12:22

מה יותר טוב מרופא אחי? למה להסתכן? זה הגוף שלך ולא של אף אחד אחר מהפורום זה שבן אדם נתקל בנפיחות בבטן זה לא אומר שזה אותם סימפטומים למה שלך יש...לדעתי אין ביטוח יותר טוב מבדיקה כללית של רופא משפחה לפחות

YossI822 11-01-09 12:46

אחי כנראה זה בגלל הפייבר1, פעם שלא ידעתי מה זה סיבים אכלתי בבוקר 100גרם פייבר1 ומה קרה לי בלילה......

dni_m 11-01-09 13:02

גם לך היה נפיחות בבטן וגזים מציקים כאלה?
אז זה כנראה בגלל הפייבר וואן?

hanna666 11-01-09 13:17

אחי גם לי היה את זה
שמע תבדוק אם יש לך רגישות למשהו שאתה אוכל ( כמו שהיה אצלי )
לרוב זאת רגישות ללקטוז

dni_m 11-01-09 13:27

עד עכשיו אכלתי מוצרי חלב בכמויות ולא השפיע עליי..
אז לא חושב שזו רגישות..
גם הבטן לא נפוחה בצורה מפחידה.. היא בולטת כאילו יש לי כרס קטנה למטה וזה לא משומן לדעתי כי אני נורא רזה..
השאלה אם כדאי לקצץ בכמות הסיבים התזונתיים ביום? כי מעבר לפייבר וואן אני אוכל המון המון ירקות - בכל ארוחה ובכל מיני צורות (מבושלים, טריים) וגם עכשיו בחורף אני אוכל צלחת מרק ירקות שכנראה גם דיי עשיר..
מה אתם מציעים לי לעשות.?

גיל גרנות 11-01-09 13:47

יכולות להיות לא מעט אופציות שגורמות לך לחוש לא בנוח.
אם מדובר על המראה החיצוני של הבטן כרגע, זה בהחלט יכול להיות נוזלים, או אפילו שומן... כן כן, גם אם אתה רזה הגוף יכול לאגור שומן, בעיקר באזור הבטן התחתונה כאשר מדובר אצל גברים.

כאשר מדברים על "נפיחות פנימית", אי נוחות:
שתיית משקאות אלכוהולים בתדירות גבוהה יכולה לגרום לאותה תחושה... אך אני מאמין שאתה לא ממש שותה

אכילה מוגזמת של סיבים אכן יכול לגרום לתחושה שבה תרגיש הרבה יותר מלא ונפוח. לכן נסה להוריד את כמות הסיבים שאתה אוכל ביום, לפחות בחצי בתור התחלה.

נסה לאכול מזונות פחות מעובדים וללא חומרים משמרים או ממתיקים מלאכותיים. ניתקלתי לא פעם במתאמנים שפשוט רגישים למרכיב מסויים בתפריט שלהם.

נסה לבדוק מתי זה קורה? בבוקר, בערב, לאחר אימון? אח"כ נסה להיזכר מה אכלת בפעם האחרונה לפני שזה התחיל. לא פעם אם תנסה לבודד את המזונות אולי תמצא את המוצר הבעייתי שעלול לגרום לך לנפיחות.

מחסור בויטמינים, מינרלים ואנזימי עיכול . בדומה ללקטז. לעיתים חסר תזונתי כלשהו יכול להוות בעיה בפירוק תקין של המזון. לכן הקפד על תזונה מאוזנת ונכונה המכילה את כל אבות המזון.

נוזלים! אל תפסיק לשתות מתוך כוונה לייבש את הגוף. גופנו יודע להתמודד עם מצבי קיצון שכאלו ולגרום לא פעם למראה אפילו יותר נפוח עקב הפרשת אלדוסטירון מבלוטת יתרת הכלייה.
לכן אל תשכח להקפיד על שתיית נוזלים נאותה, לפחות 2.5-3 ליטר ביום. נסה להמנע ממשקאות מוגזים שגם הם לפעמים יכולים לגרום לאי נוחות.

מקווה שעזרתי,

dni_m 11-01-09 14:16

תודה רבה על התשובה המפורטת!
כנראה שזה בגלל הסיבים והממתיקים המלאכותיים כי אני משתמש בהרבה ביום..
אני אשתדל לקצץ בשניהם!
תודה רבה והמשך יום נפלא

hanna666 11-01-09 14:22

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dni_m (הודעה 742249)
תודה רבה על התשובה המפורטת!
כנראה שזה בגלל הסיבים והממתיקים המלאכותיים כי אני משתמש בהרבה ביום..
אני אשתדל לקצץ בשניהם!
תודה רבה והמשך יום נפלא

תרגיש טוב גבר :d

dni_m 11-01-09 15:20

משהו שמציק לי בתשובה של גיל..
אם אני רזה והגוף עדיין יכול לאגור שומן.. ונניח שיש לי שומן בבטן התחתונה..
אם אני אעשה מסה ייצטבר שומן נוסף או נוזלים ואז זה לא ייראה הכי אסתטי..
אולי עדיף לי לעשות חיטוב במידה וזה שומן?
1.60 גובה
50 ק"ג

גיל גרנות 11-01-09 15:33

חיטוב? לא כרגע.

הגוף שלנו אוגר במקומות מסויימים יותר שומן מאשר במקומות אחרים.
אצל נשים זה מאופיין בישבן ובירכיים ואילו אצל הגברים זה באזור הבטן.

לצערנו, לא ניתן להוריד שומן ממקום אחד ספיציפי (אלא אם אבא שלך הוא ד'ר פלסטיק) ככה שההורדה במקומות הבעתיים תמיד תישאר לסוף.

נניח ניקח את השומן ונפזר אותו לנקודות שומן. (זה להמחשה בלבד ולנקודות האלו אין שום משמעות)
פנים- 3 נקודות שומן
חזה - 6 נקודות שומן
כתף - 4 נקודות שומן
בטן תחתונה 10 נקודות.

שאתה יורד ב 10% שומן, האזור השמן יותר תמיד ישאר שמן יותר באופן יחסי לאחרים.
נניח ירדת 50% וכך כל אחוז אחר.

הבעיה היא, שאם אתה רזה, כמויות השומן בגוף הן יחסית נמוכות, ככה שאזורים שבמילא יש בהם מעט ימשיכו לרדת ולעיתים לא יראו טוב, נניח בפנים.

מקווה שעזרתי,

dni_m 11-01-09 16:17

תודה רבה גיל!
כיף לקרוא תגובות שלך..
מה שאתה מציע לי זה למעשה לעלות במסה ולאחר מכן לעשות חיטוב במידה ואני אצטרך?

גיל גרנות 11-01-09 21:53

אכן כן.
תסכים איתי שיש לנו מסה לצבור. ככה שאם תתחיל חיטוב עכשיו, זה לא יראה טוב. מה גם ללא ספק תתמודד עם הרבה לחץ מהסביבה שסובבת אותך ( ראתה את המאמר של אלון ריץ בנושא התמודדות עם הסביבה בתקופת דיאטה).
צבור קצת מסה, לעיתים צריכים להחזיק חזק ולחרוק בשניים, "להתמודד" עם קצת שומן שנצבר. אבל אח"כ להוריד את זה בחיטוב.

שלא תבין אותי לא נכון, אני ממש לא בעד bulking ואכילה מוגזמת לשם השמנה. פשוט נסה להעלות נקי עד שיהיה מספיק "בשר" לחטב.

מקווה שעזרתי,

dni_m 11-01-09 23:34

תודה רבה.. עזרת מאד!
תגידו, תמיד אחרי מסה צריך להגיע הקטע של החיטוב?
אין אנשים שפשוט רזים ומתחילים להרים משקולות ולאכול כמו שצריך ומגיעים לגוף חטוב ובנוי?
כי את המושגים מסה וחיטוב אני שומע רק בפורומים ובסביבה שמדברים על פיתוח גוף בצורה של תחרויות וכאלה..

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:30.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ